Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar me kthjellime dhe vranësira duke sjellë kthjellime në të gjithë territorin. Edhe ditën e shtunë moti do të jetë i kthjellët.

Temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do të variojnë: në zonat malore, nga 04ºC në 20ºC, në zonat e ulëta nga 09ºC në 25ºC dhe në zonat bregdetare nga 12°C në 26ºC./E.B-dritare.net