Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Mot i kthjellët do të mbizotërojë në territorin shqiptar deri në mesditë kur pritet sërish shtim i vranësirave, ndërsa reshje do ketë kryesisht në zonat veriore të vendit. Por mbrëmja largon reshjet edhe nga këto zona duke bërë që kthjellimet të jenë dominuese.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 8°C verilindja deri në 27°C ultësira perëndimore.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi deri 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 3 ballë./E.B-dritare.net