Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Sot vendi ynë do të mbizotërohet nga moti me diell. Nuk pritet të ketë reshje shiu. Era veriore, e cila vijon të jetë e vrullshme kryesisht në bregdet, do të humbasë gradualisht forcën e saj. Po kështu valëzimi në dete parashikohet i forcës 3 dhe 4 ballë.

Temperaturat e mëngjesit do të pësojnë rënie në të gjithë vendin.
në zonat malore -2C deri 15C
në zonat e ulëta 2C deri 21C
në bregdet 6C deri 22C/K.C/dritare.net