Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Vendi sot do të jetë nën ndikimin e motit të alternuar nga kthjellimet dhe vranësirat. Ndonëse jemi në mes të shtatorit, temperaturat do të vijojnë të jenë të larta. Termometri do të shënojë në vlerat nga 14 deri në 37 gradë celsius. Era do të fryjë lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 30 km/h, duke krijuar dallgëzim 3 ballë./L.F-dritare.net