Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Kthjellimet dominojnë gjatë paradites në të gjithë vendin, por mesdita shton vranësirat në zonat lindore duke sjellë rrebeshe shiu, ndërsa pjesa tjetër e vendit vijon me kthjellime, sipas Meteoalb.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 38°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Verilindor -Veriperëndimor duke krijuar brigjet detare dallgëzim 4 ballë./E.B-dritare.net