Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Orët e para të ditës janë dominuar nga alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta në të gjithë vendin.

Orët e mbrëmjes dhe nata sjellin shtim të vranësirave, të cilat më të dukshme paraqiten në veri dhe përgjatë kufirit Lindor, por pa rrezikuar reshje.

Temperaturat e ajrit janë rritur në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 24°C./E.B-dritare.net