Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura. Deri në orët e mesditës do të ketë reshje shiu me intensitet të ulët, në pjesën më të madhe të vendit.

Pas mesdite reshjet e shiut do të fitojnë intensitet deri mesatar, në veri dhe në qendër reshjet e shiut do të fitojnë intensitet deri të lartë. Lokalsht reshjet do të jenë në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkarkesa elektrike.

Temperaturat e ajrit do të luhasin nga 6 gradë celsius deri në 21 gradë celsius./E.B-dritare.net