Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti ditët në vijim!

Ja si do të jetë moti ditët në vijim!

Ndërsa moti vijon të jetë i paqëndrueshëm, herë ftohtë dhe herë me diell, sërish nesër do të ketë reshje shiu të cilat do të jenë të përqëndruara në relievet malore në lindje të territorit si dhe komplet zonën e jugut, sipas Shërbimit Meteorologjik.

Sa i përket ditës së enjte moti do të jetë kryesisht i kthjellët si dhe vranësira nga orët e mesditës deri ato të pasdites shoqëruar me reshje shiu në formë shtrëngatash dhe stuhi në relievet malore.

Të premten dhe në fundjavë moti do të jetë i vranët në të gjithë territorin me reshje shoi të herë pas hershme./E.B-dritare.net