Na ndiqni edhe në

Moti

E shtuna me shi/ Parashikimi i motit për sot!

E shtuna me shi/ Parashikimi i motit për sot!

Vendi në orët e para të ditës do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat, të cilat do të sjellin reshje shiu në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes duke u luhatur në vlerat 4 deri në 24 gradë celsius. Ndërsa kjo e shtunë pritet të jetë me mot të keq, e diela parashikohet të jetë me diell dhe temperatura të larta të cilat do të pësojnë një rritje graduale, përgjatë gjithë javës./L.F-dritare.net