Na ndiqni edhe në

Moti

E shtuna me mot të paqëndrueshëm/ Ja si do të jetë koha sot!

E shtuna me mot të paqëndrueshëm/ Ja si do të jetë koha

Dita e sotme do të mbizotërohet nga kthjellimet dhe vranësirat. Në pjesën e parë të ditës, moti do të jetë i qëndrueshëm, ndërsa gjatë pasdites parashikohet që të ketë reshje shiu me intensitet të ulët në të gjithë vendin. Temperaturat do të luhaten nga 3 deri në 24 gradë celsius ndërsa era do të fryjë me shpejtësi 28 km/h duke krijuar dallgëzim 2 ballë./L.F-dritare.net