Na ndiqni edhe në

Moti

E mërkura nis me shi, ja si do të jetë moti gjatë ditës!

E mërkura nis me shi, ja si do të jetë moti gjatë

E mërkura sot nisi e vranët dhe me shi në disa zona të vendit. Moti pritet të përmirësohet në orët në vijim. Por duhet theksuar se pritet të jetë një ditë e freskët (krahasuar me temperaturat e ditëve të fundit) pasi parashikohet një rënie e temperaturave në të dyja vlerat

E mërkura nis me shi, ja si do të jetë moti gjatë

Temperaturat e mëngjesit luhaten nga 1°C në relievet malore deri në 10°C në ato të ulëta e bregdetare. Në vlerat e mesditës temperaturat parashikohen jo më shumë se 10°C në relievet malore deri në 21°C në ato të ulëta dhe ato bregdetare./K.C/dritare.net

E mërkura nis me shi, ja si do të jetë moti gjatë