Na ndiqni edhe në

Moti

Dita me shi, ja parashikimi i motit për sot!

Dita me shi, ja parashikimi i motit për sot!

Dita e sotme do të karakterizohet nga moti i paqëndrueshëm. Në të gjithë vendin do të mbizotërojnë vranësirat, duke sjellë herë pas here shira. Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat nga 1°C deri në 19°C. Era do të fryjë me shpejtësi 50 km/h duke krijuar dallgëzimi 5 ballë./L.F-dritare.net