Na ndiqni edhe në

Moti

Diell dhe temperatura të larta. Ja si do të jetë moti sot!

Diell dhe temperatura të larta. Ja si do të jetë moti sot!

Moti sot parashikohet kryesisht i kthjellët, ndërsa vranësirat do të jenë të pakta kalimtare në orët e mëngjesit.

Era do të fryjë nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6 m/s, e cila përgjatë vijës bregdetare hera-herës fiton intensitet deri në 10 m/s. Deti parashikohet i forcës 2-3 ballë.

Temperaturat e ajrit do të luhasin nga 1 gradë celisus deri në 24 gradë celsius./E.B-dritare.net