Na ndiqni edhe në

Moti

Dëbora zbardhi vendin. Ja si do jetë moti sot!

Dëbora zbardhi vendin. Ja si do jetë moti sot!

Moti për ditën e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Priten reshje të pakta dëbore në jug dhe juglindje të vendit.

Temperaturat minimal do të luhaten nga -8 deri në -2 gradë celcius. Temperaturat maksimale parashikohen 4-7 gradë celcius në veri dhe 8/11 gradë në zonën e ulët dhe zonat e bregdetit.

Era do të jetë me drejtim veri-perëndim me shpejtësi 10-20 metër për sekondër duke shkaktuar një dallgëzim të forcës 5 ballë në det të hapur./K.C/dritare.net