Na ndiqni edhe në

Moti

A do të ndryshojë moti këtë fundjavë? Ja çfarë thotë sinoptikania Adiola Bani

A do të ndryshojë moti këtë fundjavë? Ja

Sinoptikania e Meteoalb Adiola Bani, ka bërë të ditur se edhe kjo fundjavë pritet të jetë e nxehtë dhe të shoqërohet nga temperatura të larta, 37 në 38 gradë Celcius.

"Sot moti do të paraqitet me kthjellime në zonat e ulëta dhe bregdet, por zonat malore herë pas here do të kenë kalime vranësirash, të cilat gjatë orëve të pasdites do të sjellin dhe reshje shiu.

Dita e diel do të nisë me mot të kthjellët, ndërsa temperaturat e ajrit do të kenë një rritje të vlerave termike gjatë kësaj fundjave, duke bërë që maksimumi të shkojë në 37- 38 gardë Celsius.",- tha sinoptikania Bani./M.T/dritare.net