Na ndiqni edhe në

Modë

Foto/ Veshjet më të bukura të yjeve në Festivalin e Filmit, në Kanë!

Foto/ Veshjet më të bukura të yjeve në Festivalin e Filmit,

Lajm i mirë për fansat e tapetit të kuq! Festivali i Filmit në Kanë 2023 po zhvillohet zyrtarisht në Kanë, Francë. Veprimtaria vjetore, e cila jep premierë dhe shfaq disa nga filmat më të diskutuar të vitit, prodhon një nga ngjarjet më luksoze dhe të përsëritura në botë. Është një spektakël mode në të njëjtin nivel me Oscars dhe Met Gala, dhe padyshim shumë më formal se festivalet e tjera të filmit si Venecia apo TIFF.

Foto/ Veshjet më të bukura të yjeve në Festivalin e Filmit,
Ne do ju sjellim në këtë artikull momentet më të mira të modës në Festivalin e Filmit në Kanë. Yjet më të famshme te Hollivudit parakaluan në tapetin e kuq të Kanës duke mahnitur edhe një herë gjithë botën. Epo Kana tani njihet për pasqyrimin e stilit magjepsëse të modës. Momentet magjepsëse nga vitet e kaluara përfshijnë fustanin e Dianës, fustanin e Princeshës së Uellsit Catherine Walker në 1987-ën, reçipetat me kone të Madonna-s 1991, Jean Paul Gaultier dhe fustanin me diell të Atelier Versace të Amal Clooney në 2016-ën. Kohët e fundit, modelja Bella Hadid bëri bujë me fustanin e saj Schmidt2210 si parzmore ari.

Foto/ Veshjet më të bukura të yjeve në Festivalin e Filmit,
Por si është mood-i i yjeve këtë vit. Ka vetëm një mënyrë për ta zbuluar. Sigurohuni që t’i shihni të gjitha fotot në galerinë më poshtë, për të parë se si u veshën më të famshmit e botës në Festivalin e Filmit në Kanë 2023./K.C/dritare.net