Na ndiqni edhe në

Modë

Foto/ Stili i Tina Turner ndër vite ishte ikonik dhe po, simply the best!

Foto/ Stili i Tina Turner ndër vite ishte ikonik dhe po, simply the best!
Tina Turner, këngëtarja legjendare e rock dhe R&B, vdiq të mërkurën në moshën 83-vjeçare. Turner vdiq në shtëpinë e saj pranë Cyrihut në Zvicër.
Turner ishte e njohur për zërin e saj ulëritës dhe të vrullshëm, një zë që e bëri atë të futej në Sallën e Famës së Rock & Roll-it jo një herë, por dy herë. Por imazhi i saj ishte po aq i pashembullt: Ato flokë, ato këmbë! Ajo ecje, ai qëndrim që as Mick Jagger nuk mundi ta bënte më mirë!

Foto/ Stili i Tina Turner ndër vite ishte ikonik dhe po, simply the best!
Natyrisht, moda kishte shumë të bënte edhe me imazhin e saj: Gruaja e njohur gjerësisht si "Mbretëresha e Rock 'n' Roll" shkundi gjithçka, nga minifundet me tegela deri te minifundet prej lëkure, madje edhe disa jumpsuite krejtësisht të tejdukshme. (Kjo ishte përpara se “naked dresses” të ishin një element kryesor në tapetin e kuq). Në galerinë më poshtë do të zbuloni disa nga veshjet më të paharrueshme të legjendës së muzikës dhe ikonës së modës, Tina Turner. Mos i humbisni!