Na ndiqni edhe në

Marrëdhënie

Ekspertët e shëndetit: Masturbohuni gjatë karantinës, shitja e lodrave seksuale po bën namin!

Ekspertët e shëndetit: Masturbohuni gjatë karantinës, shitja

Të themi të drejtën, juve që nuk keni partnerë, ju mungon vetëm një gjë më shumë sesa shokët apo kafja e përditshme, tani që jeni të izoluar. Seksi! Por mos u shqetësoni!

Ekspertët e shëndetit: Masturbohuni gjatë karantinës, shitja

Ekspertët shëndetësorë thonë që gratë që janë në shtëpi e kanë mundësinë e kënaqësisë seksuale në duart e tyre, pra të masturbohen gjatë vetëizolimit. Sepse performanca e masturbimit është e jashtëzakonshme. Përmirëson shëndetin tuaj fizik dhe mendor.

Ekspertët e shëndetit: Masturbohuni gjatë karantinës, shitja
Meqenëse stimulon prodhimin e oksigjenit dhe përmirëson funksionin njohës, masturbimi përmirëson edhe gjendjen tuaj emocionale. Kimikatet e lëshuara kur arrijmë orgazmën veprojnë si forcues të humorit dhe qetësues natyralë. Për më tepër, një studim i kohëve të fundit zbuloi se masturbimi gjithashtu rrit aftësinë tonë për të përballuar stresin dhe për të menduar më racionalisht.

Ekspertët e shëndetit: Masturbohuni gjatë karantinës, shitja
Pra, si mund ta çoni masturbimin në nivelin tjetër? Me një lodër seksi, natyrisht. Me shpërthimin e koronavirusit dhe izolimin e njerëzve, janë rritur shitjet e lodrave të seksit. Në Britani të Madhe janë rritur me 13%, në Itali 71%. Ndërsa Kanadaja ka regjistruar një rritje të paparë, 135%.
Mos jua vini re atyre që thonë se lodrat e seksit janë vetëm për çiftet. Jo, janë për të gjithë.

Tani që edhe ekspertët e sugjerojnë, mos kini turp të porosisni onlinr ndonjë lodër seksi në dyqan dhe të argëtoheni./dritare.net