Na ndiqni edhe në

Marrëdhënie

5 gjëra që duhet të diskutoni me partnerin, para se të bashkëjetoni me të

5 gjëra që duhet të diskutoni me partnerin, para se të

Të jetosh me partnerin nuk është një vendim i lehtë, prandaj përpara se të merrni një hap kaq të rëndësishëm, dritare.net do ju tregojë kush janë 5 çështjet për të cilat ju duhet të diskutoni përpara.

Si do të ndani punët e shtëpisë?

Përveç pastrimit të shtëpisë, ju duhet të ndani me partnerin tuaj se kush duhet të lajë rrobat në lavatriçe, të lajë enët, të hedhë plehrat, të bërë pazarin dhe të gatuaj. Është shumë e rëndësishme të ndahen dhe përcaktohen detyrat që marrëdhënia të jetë sa më e shëndetshme.

5 gjëra që duhet të diskutoni me partnerin, para se të

Diskutoni për financat.

Kush do të paguajë faturat? Kush do t’i menaxhojë paratë? Problemet financiare janë burim sherresh të cilat shpesh çojnë në ndarje.

Si do ta kaloni kohën bashkë?

Kur jetoni të ndarë, është më i lehtë menaxhimi i kohës për ta shpenzuar bashkë, por kur jetonin nën të njëjtën çati, puna ndyshon. Në fillim të rrini gjithë kohës në shtëpi pranë njëri-tjetrit ju shijon, por me kalimin e kohës kjo gjë do bëhet e bezdisshme, prandaj duhet planifikuar koha e kaluar bashkë.

5 gjëra që duhet të diskutoni me partnerin, para se të

Doni të keni fëmijë?

Doni të keni fëmijë në të ardhmen? Sa fëmijë? Ju mund t’ju duket herët të diskutoni për këtë çështje, por dritare.net jua garanton se nuk është kurrë herët për tema të tilla.

Keni pikëpamje të njëjta për lidhjen?

Disa njerëz martohen pas dy muajsh njohje, ndërsa të tjerë presin vite për ta ndërmarrë këtë hap. Jini të sinqertë me njëri-tjetrin. Tregoni nëse ju tmerron ose gëzon ideja e martesës. Flisni dhe diskutoni me partnerin tuaj./E.B-dritare.net

5 gjëra që duhet të diskutoni me partnerin, para se të