Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Receta/ Si ta bëni "Sallatën e Bregut"!

Receta/ Si ta bëni "Sallatën e Bregut"!

E ndërsa jemi të izoluar në shtëpi, e vetmja gjë me të cilën kalojmë kohën dhe eksperimentojmë sa të duam është ushqimi. Dhurata Thanasi e Lugës së Argjendtë ka postuar një recetë të rrallë në Instagram, të cilën dritare.net ka vendosur ta ndajmë me ju.

“Këput nja dy koqe portokalle o jetë dhe bëni një sallatë të mirë! Hidhë ca lejmon e kripë bashkë, vaj himarjoti, ca presh të egër, të njëmë adhá, e pak rigon çike sipër! E do shoç çdo hash o Jetó!”

Këto janë fjalët që më thoshte Nó (nënë) Lefteria (Andoni), vite më parë kur vizitova fshatin e bukur të Ilias-it pranë Vunoit dhe me duart e saj më mësonte këtë sallatë kaq të thjeshtë, por kaq sublime në shije. E rrallë si bregu shqiptar! Shoqërojeni me pak verë Vlosh të Lagunës së Nartës. Gjeni në YouTube Grupin e Pilurit tek këndon “Vajzë e valëve” dhe më thoni nëse nuk ju duket sikur jeni në atë çikë vend.

•Përbërës

•2 portokalle organike

•1 presh i freskët (pjesa e bardhë)

• 1 limon

• 1 lugë kafeje mjaltë shumëlulesh

• kripë e trashë Narte

•rigon i thatë

Receta/ Si ta bëni "Sallatën e Bregut"!

Përgatitja

Pasi keni larë mirë portokallet, i prisni ato në feta me trashësi jo më shumë se 2mm. I shtroni në një pjatë të sheshtë.

• Në një tas shtoni mjaltin, kripën, piperin e zi, vajin e ullirit dhe përziejini përbërësit që të njëtrajtësohen.

• Shtoni preshtë e prerë në feta

Receta/ Si ta bëni "Sallatën e Bregut"!

• Më pas shtoni ullinjtë

• Lezetoni sallatën me salcën e sapopërgatitur

• Aromatizojeni sallatën me pak rigon

•Shënim: Jo të gjitha familjet e Bregut përdorin mjaltin. Nó Lefterija e kish mësuar nga një prift në Vuno dhe e bënte të tillë me mjaltin e koshereve të saja që i vinte “kundruall” detit./dritare.net

Receta/ Si ta bëni "Sallatën e Bregut"!