Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Pse nuk duhet t'i krehim flokët kur i kemi të lagura!

Pse nuk duhet t'i krehim flokët kur i kemi të lagura!

Flokët janë një nga gjërat më të rëndësishme për bukurinë e një femre. Kurrsesi nuk do të donit t'i kishit të pashëndetshme, apo jo?

Por, pa vetëdije ju bëni disa gabime që po ua shkatërrojnë ato. Dritare.net do ju tregojë arsyen pse nuk duhet t'i krihni flokët kur i keni të lagura.

Kur flokët tuaj janë të lagura, janë tepër delikate dhe mund të këputen më shpejtë, prandaj krihini ato kur janë të thata. Kjo do të shmangë këputjen dhe rënien e tyre./E.B-dritare.net