Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Pas tensioneve në Lindjen e Mesme, ja parashikimi tjetër tronditës i Baba Vangës!

Pas tensioneve në Lindjen e Mesme, ja parashikimi tjetër

Baba Vanga, që supozohet se parashikoi 11 shtatorin dhe pandeminë Covid-19 , ka bërë një parashikim rrëqethës për Luftë të Tretë Botërore ndërsa tensionet midis Iranit dhe Izraelit përshkallëzohen. Baba Vanga, e cila vdiq 27 vjet më parë në 1996, ishte një profeteshë bullgare që u bë një figurë kulti mes teoricienëve të konspiracionit pasi disa nga deklaratat e saj rezultuan jashtëzakonisht të vërteta.

E njohur si Nostradamusi i Ballkanit, ajo la pas parashikime për çdo vit deri në vitin 5079, kur tha se bota do të merrte fund. Sipas mistikut, viti 2024 thuhet se do të sjellë një mori ngjarjesh të errëta, duke përfshirë sulme terroriste në Evropë, sulme biologjike dhe Luftën e Tretë Botërore dhe ndërsa tensionet rriten në Lindjen e Mesme , disa prej tyre duken jashtëzakonisht të besueshme. Ndërsa Irani lëshoi ​​një sulm me raketa dhe dron ndaj Izraelit të shtunën, duke shkaktuar një sulm hakmarrës ndaj Libanit, disa janë të shqetësuar se parashikimi mund të realizohet së shpejti. Profetesha paralajmëroi për një valë terrori që po vinte dhe madje sugjeroi se një 'vend i madh' i pazbuluar mund të merrej me luftë biologjike. Ajo paralajmëroi se zhvillimet mund të vijnë pas sulmit të Hamasit kur ata pushtuan Izraelin jugor dhe vranë 1200 njerëz më 7 tetor 2023. Vendosja e dronëve vetëvrasës, raketave dhe raketave nga Irani, u rrëzuan kryesisht nga avionët e SHBA-së dhe Britanisë së Madhe, megjithatë ndërsa tensionet po rriten, diskutimet për një luftë të tretë botërore po qarkullojnë në mediat sociale, ndërsa liderët botërorë mbeten në gatishmëri të lartë. Psikika, e cila lindi Vangelia Pandeva Dimitrova, pohoi se kishte një dhuratë të rrallë nga Zoti që e ndihmoi të shihte të ardhmen pasi humbi shikimin në moshën 12-vjeçare. Ajo ka parashikuar më parë me saktësi pushtimin rus të Ukrainës, si dhe sulmet e 11 shtatorit në qytetin e Nju Jorkut.Madje një herë ajo në mënyrë të tmerrshme pretendoi në një intervistë të vitit 1979 se Rusia do të dominonte botën dhe se do të bëhej "Zoti i botës". Gjatë intervistës me shkrimtarin Valentin Sidorov, ajo tha se 'lavdia' e Putinit do të mbetet e paprekur.

Ajo tha: "Të gjithë do të shkrihen, sikur akulli, vetëm një mbetet i paprekur, lavdia e Vladimirit, lavdia e Rusisë. Të gjithë do të hiqen prej saj nga rruga dhe jo vetëm që do të mbahen, por edhe do të bëhen zot i botës”.

Pretendohet se gjatë karrierës së saj 50-vjeçare, ajo parashikoi gjithashtu pandeminë e Coronavirus, fatkeqësinë e Çernobilit në Ukrainë në 1986 dhe vdekjen e Princeshës Diana në 1997. Baba gjithashtu parashikoi saktë se presidenti i 44-të i SHBA-së [Barack Obama] do të ishte i pari me ngjyrë, megjithëse ajo tha se ai do të ishte i fundit. Ajo tha gjithashtu se presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara do të përballej me një krizë që do të rrënonte vendin e cila mund të lidhet me sfidat me të cilat u përball gjatë kohës së Trumpit në detyrë, duke përfshirë sulmin në Kapitolin e Shtetit në Uashington, DC. Ajo parashikoi gabimisht se Evropa do të pushonte së ekzistuari deri në vitin 2017, tha se kontinenti do të shndërrohej në një djerrinë pothuajse tërësisht pa jetë njerëzore. Vanga u rrit në një fermë, në atë që tani është Maqedonia dhe u verbua pasi u tërhoq zvarrë në një tornado kur ishte e re, me besimtarët që thanë se ky aksident i frikshëm ishte ajo që i dha shikimin e dytë. Psikika paralajmëroi se qytetet e mëdha do të përballeshin me rrymën për shkak të rritjes së temperaturave në vitin 2022, gjë që doli të ishte e vërtetë. Nxehtësia e madhe dhe reshjet e pakta bënë gjithashtu që disa prej rezervuarëve të Britanisë të zhdukeshin, me nivelet e lumenjve që u regjistruan në 30 për qind të niveleve normale. Vende të tjera si Italia, Franca dhe Portugalia gjithashtu u përballën me thatësira rekord dhe zjarre. Një tjetër nga profecitë e saj për vitin 2022 ishte se Australia dhe Azia do të goditeshin nga përmbytjet intensive. Përsëri, kjo u bë e vërtetë dhe Australia shpalli një emergjencë kombëtare në mars të vitit të kaluar për shkak të përmbytjeve.

Baba Vanga madje e parashikoi saktë vdekjen e saj, duke parashikuar që ajo do të vdiste më 11 gusht 1996 në moshën 85-vjeçare. Ajo u bë e vërtetë kur psikika bullgare ndërroi jetë nga kanceri i gjirit, me funeralin e saj që tërhoqi turma të mëdha. Është raportuar gjithashtu gjerësisht se mistik parashikoi saktë cunamin shkatërrues të Boxing Day të vitit 2004. Fatkeqësia solli shkatërrime në Indonezi, Sri Lanka, Indi, Tajlandë dhe vende të tjera, duke vrarë më shumë se 230,000 Baba Vanga dyshohet se ka thënë: 'Një valë e madhe do të mbulojë një bregdet të madh të mbuluar me njerëz dhe qytete dhe gjithçka do të zhduket nën ujë. Gjithçka do të shkrihet, ashtu si akulli'. Ka një mori profecish që supozohet se ka bërë Baba Vanga gjatë karrierës së saj 50-vjeçare, duke përfshirë katastrofën e Çernobilit në Ukrainë në 1986 dhe vdekjen e Princeshës Diana në 1997. Megjithatë, ka edhe parashikime që shikuesi ka bërë që nuk janë realizuar ajo parashikoi një fund të lindjeve natyrore në 2023, orbitën e Tokës në zhvendosje dhe stuhitë katastrofike diellore deri më tani, këto ende nuk janë realizuar. Ajo gjithashtu parashikoi se Evropa do të pushonte së ekzistuari deri në vitin 2017, pasi mistik tha se kontinenti do të shndërrohej në një djerrinë pothuajse tërësisht pa jetë njerëzore./M.K-dritare.net