Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Kjo është mënyra më efektive, si të shpëtoni nga pickimi i mushkonjave!

Kjo është mënyra më efektive, si të shpëtoni nga

Me ardhjen e verës, vijnë dhe insektet më të urryera për njeriun. Po, për mushkonjat e kemi fjalën.

Mushkonjat, përgjatë verës jo vetëm që pickojnë duke të shkaktuar irritim dhe kruajtje, por dhe kanë një zhurmë që të bezdis, kur shtrihemi për të fjetur gjumë.

Për të zgjidhur këtë problem njëherë e mirë, dritare.net ju sjell mënyrën më të lehtë dhe më efektive të mundshme. Tani, me një thelp hudhër, mund të shpëtoni nga mushkonjat.

Ju vetëm lyeni lëkurën tuaj me hudhër, dhe asnjë insekt nuk do iu afrohet. Mushkojnat e ndjejnë aromën dhe nuk do ju afrohen për t’ju pickuar./E.B-dritare.net