Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Këto foto do t’ju shkrijnë zemrën! Babai beqar tregon si është të rrisësh një fëmijë!

Këto foto do t’ju shkrijnë zemrën! Babai beqar tregon si

Më falni për klishenë, por fëmijët rriten kaq shpejt. Dhe prindërit zakonisht dokumentojnë momentet e tyre të çmuara duke bërë fotografi ose duke xhiruar video. Megjithatë, një baba beqar nga Tajvani ka metodën e tij për t'u siguruar që ai të kujtojë se si është të rrisësh djalin e tij.

Këto foto do t’ju shkrijnë zemrën! Babai beqar tregon si
Për të kapur gëzimet dhe vështirësitë e prindërimit me të cilin përballet çdo ditë, Lan Shengjie (aka BLU) po i ilustron ato. “Kam punuar si artist i pavarur që nga viti 1999,” tha BLUE për A&D. “Kur ke një fëmijë, shumë gjëra ndodhin papritur.”, thotë ai. Në galerinë më poshtë ju tregojmë si është të jesh baba beqar dhe të papriturat që ka prindërimi./K.C/dritare.net