Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Ja pse kurrë nuk duhet ta mbani shishen me ujë në makinë!

Ja pse kurrë nuk duhet ta mbani shishen me ujë në makinë!

Tani në ditët e verës, të gjithë ju që keni makinë, mbani një shishe ujë, për t’u hidratuar. Nëse e keni bërë deri tani, mos e bëni më, nëse shishja e ujit është plastike.

Dritare.net ju informon se shishet plastike kanë kimikate. Duke u ekspozuar në diell, ata i çlirojnë. Më pas, kimikatet e çliruara do futen në ujin që ju do pini. Mikroorganizmat do sjellin probleme në shëndetin tuaj.

Për këtë arsye sugjerohet që uji të mos mbahet asnjëherë në makinë dhe të mos ekspozohet në diell./E.B-dritare.net