Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Ja pse gratë shtatzëna duhet të shkojnë në plazh!

Ja pse gratë shtatzëna duhet të shkojnë në plazh!

Nëse ju jeni shtatzënë duhet të shkoni sa më shpesh në plazh këtë verë. Valët e detit, dielli i ndritshëm, rëra e nxehtë e gjëra të tilla, të ngjashme, do ju bëjnë të ndiheni të relaksuara. Përveç relaksit ju do të merrni dhe një sërë përfitimesh, të cilat dritare.net jua tregon më poshtë.

1. Është vendi ideal për të biseduar ose për të kaluar kohë me familjen ose miqtë.

2. Ushqimi që ju nuk e pëlqeni gjatë shtatzënisë, por duhet ta hani, bëhet më i shijshëm kur jeni në plazh.

3. Keni mundësi për shëtitje përgjatë bregdetit, që do ju relaksojë.

4. Do ndiheni më energjike dhe më të shëndetshme.

5. Do të keni kohë të lexoni libra dhe shfrytëzoni kohën të bëni gjërat që ju pëlqejnë./E.B-dritare.net