Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Ja pse duhet të vendosni një thelp hudhër në banjë, gjatë natës!

Ja pse duhet të vendosni një thelp hudhër në banjë,

Do të bëni shumë mirë nëse vendosni një thelp hudhër në banjë, gjatë natës. Duke e çuditshme por hudhra përmban një substancë që quhet allicin, e cila i jep asaj aromën e fortë.

Gjithçka duhet të bëni është të merrni një thelp hudhër dhe ta hidhni në bide. Ajo duhet vendosur gjatë natës, kur tualeti nuk përdoret. Kur të zgjoheni në mëngjes, thjesht shkarkojeni banjën. Kjo gjë duhet praktikuar dy deri në tre herë në javë.

Ja pse duhet të vendosni një thelp hudhër në banjë,

Hudhra do ta mbajë tualetin pa myk, por sidoqoftë ju duhet të vazhdoni ta pastroni tualetin si zakonisht./E.B-dritare.net