Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Ja pse duhet ta mbani një sy mbyllur kur shkoni në tualet gjatë natës!

Ja pse duhet ta mbani një sy mbyllur kur shkoni në tualet gjatë

Trupi dhe organet e tij punojnë gjatë gjithë kohës, edhe kur jeni duke fjetur. Por nëse ndodh që gjatë natës ju shkohet në banjë, duhet që njërin sy ta mbani mbyllur. Ja pse!

Nëse e mbani një sy mbyllur do të gënjeni veten dhe trupin. Sepse kur i hapni të dy sytë në mes të natës, trupi juaj do të mendojë se është koha të zgjoheni dhe do të keni problem të bini përsëri në gjumë. Mbajtja e njërit sy mbyllur, kur shkoni në banjë gjatë natës, do t’ju ndihmojë të bini në gjumë më shpejt./K.C/dritare.net