Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Çfarë kishte ndryshe nga Kate në veshjen e Meghan!

Çfarë kishte ndryshe nga Kate në veshjen e Meghan!

Sophie, kontesha e Wessex, gruaja e Princit Edward, fëmija i katërt i mbretëreshës, mbërriti në Westminster së bashku me Meghan, Dukeshën e Sussex, gruan amerikane të Princit Harry. Marrëdhëniet midis Sussex dhe pjesës tjetër të familjes mbretërore kanë qenë të tensionuara për vite, pas largimit dhe transferimit në Shtetet e Bashkuara.

Çfarë kishte ndryshe nga Kate në veshjen e Meghan!

Por për lamtumirën e mbretëreshës, ishin të gjithë të bashkuar në homazh dhe dhimbje. Ata respektuan edhe rregullat e stilit të veshjeve: flokët e mbledhur, bizhuteri të vogla, kapele. Meghan zgjodhi një fustan elegant me pelerinë.

Çfarë kishte ndryshe nga Kate në veshjen e Meghan!

Asnjë bizhuteri e dukshme. Dukesha e Sussex-it, ndryshe nga kunata e saj Kate, u përpoq të kalonte pa u vënë re./L.F-dritare.net