Na ndiqni edhe në

Kuriozitete

Burri im më la mua dhe një grua tjetër shtatzënë në të njëjtën kohë, ja vendimi që mora!

Burri im më la mua dhe një grua tjetër shtatzënë

Një histori e pazakontë është treguar në Bright Side, ku një grua tregon periudhën e vështirë që ka kaluar gjatë shtatzënisë. Edhe pse familja e Jenna Herrea përjetoi një mrekulli pasi mësoi lajmin e ëmbël, ajo u trondit kur mësoi se bashkëshorti i saj kishte lënë shtatzënë një tjetër grua në të njëjtën kohë.

Jenna jeton në Kaliforni, ku nuk është e sigurt se si do të shkojë në Kolumbi për lindjen e foshnjës sepse datat e tyre të lindjes janë shumë afër me atë të gruas tjetër.

“Pyetja është a do të jemi në gjendje ta lindim këtë fëmijë, të marrim një certifikatë lindjeje, të marrim një pasaportë dhe të shkojmë në Kolumbi me këtë fëmijë brenda 3 javësh,” thotë ajo.

“A të qëndroj këtu me të porsalindurin tim apo burri im shkon në Kolumbi, pas lindjes së foshnjës tonë?” pyet ajo.

“A do të funksionojë gjithçka në mënyrë perfekte dhe unë thjesht po i shkaktoj vetes stres të panevojshëm? Koha do të tregojë"./M.K-dritare.net