Na ndiqni edhe në

Kronikë

Rrëmbeu të dashurën dhe e dhunoi, arrestohet 23-vjeçari nga Durrësi

Rrëmbeu të dashurën dhe e dhunoi, arrestohet 23-vjeçari

Policia ka arrestuar një 23-vjeçar pasi rrëmbeu dhe dhunoi një 17-vjeçare.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 6, pas njoftimit të marrë se një shtetas i kishte hequr lirinë për disa orë, si dhe kishte ushtruar dhunë ndaj një 17-vjeçareje, menjëherë kanë organizuar punën për kapjen e autorit të dyshuar dhe vënien e tij përpara përgjegjësisë ligjore. Më pas është kapur në Xhafzotaj, dhe vënë në pranga autori i dyshuar, shtetasi B. Ll., 23 vjeç.

Nga veprimet hetimore dyshohet se 23-vjeçari Bred Llaftiu , ka marrë me forcë në automjetin e tij duke i hequr lirinë për disa orë, si dhe ka ushtruar dhunë ndaj të dashurës së tij 17-vjeçare./K.C/dritare.net