Na ndiqni edhe në

Kronikë

Punonte në fermën e kanabisit, arrestohet shqiptari në Britani!

Punonte në fermën e kanabisit, arrestohet shqiptari në Britani!

Një shqiptar është arrestuar në Angli, pasi punonte si kopshtar në ‘shtëpi bari’.

Mësohet se 35-vjeçari i identifikuar si Artur Koka është kapur në një “shtëpi bari”, në zonën e Thurlby-t ku gjatë kontrollit të policisë në zonë janë gjetur rreth 175 bimë kanabisi.

Sipas mediave të huaja, Koka aktualisht ndodhet në paraburgim dhe pritet që Gjykata të caktojë masën e sigurisë./M.K-dritare.net