Na ndiqni edhe në

Kronikë

Nën akuzë për abuzim me tenderat, SPAK përfundon hetimet për Lefter Allën!

Nën akuzë për abuzim me tenderat, SPAK përfundon hetimet

SPAK ka përfunduar hetimet në lidhje me ish-kryebashkiakun e Bulqizës Lefter Alla dhe 10 zyrtarët e tjerë të akuzuar për abuzim me tendera.

Mësohet se Alla është marrë zyrtarisht i pandehur për shkelje të barazisë në tendera dhe shpërdorim detyre.

Ky vendim i SPAK vjen pas hetimeve në lidhje me tenderin për rehabilitimi i rrjetit te ujësjellësit në një nga lagjet e Bulqizës gjatë kohës që Lefter Alla ishte kryebashkiak.

Sipas SPAK vlera e tenderit të Ujësjellësit për të cilën akuzohet Alla kap shumën e 322.439.000 lekë të reja, për rreth 10 muaj./M.K-dritare.net