Na ndiqni edhe në

Kronikë

Maliq/ Aksidenti i merr jetën njërit prej vëllezërve, tjetri në gjendje kritike!

Maliq/ Aksidenti i merr jetën njërit prej vëllezërve, tjetri

Një aksident i rëndë është regjistruar pasditen e kësaj të marte në Maliq të Korçës pranë fshatit Drithas.

Një mjet ka aksidentuar dy këmbësor,ë vëllezër, njëri prej të cilëve ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes.

Vëllai i viktimës ndodhet në gjendje të rëndë. Pas përplasjes fatale, shoferi është larguar nga vendngjarja.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për të mësuar mbi rrethanat e shkaqet e aksidentit si dhe kapjes së autorit./M.K/dritare.net