Na ndiqni edhe në

Kronikë

Digjet banesa në Klos, humb jetën e moshuara

Digjet banesa në Klos, humb jetën e moshuara
Foto ilustruese

Një banesë është djegur në Klos nga zjarri i shkaktuar aksidentalisht nga shkëndijat e sistemit elektrik. Si pasojë e zjarrit ka humbur jetën një 80-vjeçare.

“Rreth orës 21.15 shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat kanë marrë njoftim se në fshatin Pleshë, Bashkia Klos, ka rënë zjarr në banesën e shtetases B. D., rreth 80 vjeçe, ku si pasojë ka humbur jetën.

Nga veprimet paraprake të kryera dyshohet se zjarri është shkaktuar aksidentalisht, nga shkëndija në sistemin elektrik brenda në banesë.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po ponohet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes”, njofton policia./E.B-dritare.net