Na ndiqni edhe në

Kronikë

64-vjeçari në Devoll ngacmon seksualisht 13 vjeçaren, e mitura me shenja në trup!

64-vjeçari në Devoll ngacmon seksualisht 13 vjeçaren, e

Një 63-vjeçar është arrestuar nga policia pasi akuzohet se ka ngacmuar seksualisht një të mitur.

“Komisariati i Policisë Devoll ndaloi me iniciativë shtetasin Z. R., 64 vjeç, banues në fshatin Hoçisht, Devoll, pasi dyshohet se ka ngacmuar seksualisht një 13-vjeçare, deklarimet e së cilës u morën në prani të prindërve dhe të psikologes”, njofton policia.

Mësohet se shtetasi me iniciale Z.R, i çonte të miturës mesazhe në telefonin e gjyshit. Po ashtu raportohet se e mitura ka shenja në trup dhe dyshohet se 63-vjeçari ka kaluar edhe në kontakt fizik me 13-vjeçaren.

Pritet kontrolli mjekësor./M.K-dritare.net