Na ndiqni edhe në

Kronikë

2 javë më parë humbi bashkëshortin nga koronavirus, vdes 87-vjeçarja nga Fieri

2 javë më parë humbi bashkëshortin nga koronavirus, vdes

87-vjeçarja nga Fieri, që dy javë më parë humbi bashkëshortin nga koronavirusi, ka ndërruar jetë dhe vetë sot. Maria Delia ia doli ta fitojë betejën me Covid-19, por sot zemra e saj pushoi së rrahuri.

Çifti ishte shtuar te Spitali i Infektivit për shkak të komplikimeve pasi testuan pozitivë ndaj Covid-19, por pasi ndërroi jetë bashkëshorti 90-vjeçar, Maria u transferua në Spitalin e Fierit. Ajo e mundi virusin, por sot ndërroi jetë për shkak të problemeve që kishte me zemrën./K.C/dritare.net