Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Zjarri masiv në Tetovë/ Autoritetet: Mos dilni nga shtëpia!

Zjarri masiv në Tetovë/ Autoritetet: Mos dilni nga shtëpia!

Flakët kanë përfshirë fabrikën e Monopolit ose siç njihet ish-fabrika e duhanit në Tetovë ditën e sotme.

Zjarri ka shkaktuar tym të zi dhe të dendur i cili do të ndikoj në ndotjen e ajrit dhe ndaj shëndetit të të sëmurëve kronik, andaj autoritetet kompetente kanë bërë apel që të sëmurët kronik dhe gjithë ata që kanë probleme me organet e frymëmarrjes të mos dalin nga shtëpia.

Edhe policia ka kufizuar lëvizjen e qytetarëve për-rreth ish fabrikës së Monopolit.

Përpjekjet e zjarrfikësve për shuarjen e zjarrit vazhdojnë. Në ndihmë zjarrfikësve nga Tetova u kanë ardhur zjarrfikëset nga Gostivari dhe Shkupi, si dhe disa kompani private./M.K/dritare.net