Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Vjosa Osmani zgjidhet presidente e Kosovës

Vjosa Osmani zgjidhet presidente e Kosovës

Në raundin e tretë të votimit Vjosa Osmani u zgjodh presidente e Kosovës. Në procesin e votimit morën marrë pjesë 82 deputetë nga 84 të pranishëm. Zonja Vjosa Osmani ka marrë 71 vota, ndërsa Nasuf Bejtan zero vota. Në raportin e komisionit në fund të votimit rezultuan 11 vota të pavlefshme./L.F-dritare.net