Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Vjosa Osmani merr zyrtarisht detyrën si presidente e Kosovës

Vjosa Osmani merr zyrtarisht detyrën si presidente e Kosovës

Vjosa Osmani mori zyrtarisht detyrën e Presidentes së Kosovës. Osmani e ka pranuar zyrtarisht detyrën në një ceremoni në sheshin “Ibrahim Rugova” në kryeqytet. Detyrën ia dorëzoi kryeparlamentari Glauk Konjufca. Në ceremoni kanë marrë pjesë ambasadorë të disa vendeve, kryeministri Albin Kurti dhe anëtarë të kabinetit qeveritar./L.F-dritare.net