Na ndiqni edhe në

Kosova

Vjosa Osmani, kundër qeverisë së re në Kosovë!

Vjosa Osmani, kundër qeverisë së re në Kosovë!

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, ka reaguar pas formimit të qeverisë së re. Ajo refuzoi të ishte pjesë sot e seancës ku deputetet votuan qeverinë, me në krye Avdullah Hotin. Në fjalën e saj ajo mbajti një qëndrim kundër kësaj qeverie.

“Në radhë të parë një qeveri, e cila në tërësi varet nga votat e Listës Serbe, do të thotë nga Beogradi, dhe së cilës votën e 61 ia siguroi presidenti Thaçi në kundërshtim me rolin e tij kushtetues asnjëherë nuk mund të jetë përfaqësuese e vullnetit qytetar”, deklaroi Osmani./L.F-dritare.net