Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

VIDEO/ Stuhia godet Serbinë, përmbytet vendi!

VIDEO/ Stuhia godet Serbinë, përmbytet vendi!

Serbia është përfshirë nga reshje të dendura shiu gjatë ditës së sotme duke shkaktuar edhe përmbytje në mjaft qytete të vendit.

Mediat raportojnë se reshjet filluan gjatë mesditës në pjesë të ndryshme, përfshi edhe Beogradin duke përmbytur rrugë dhe lagje të tëra.

Reshjet u shoqëruan edhe me breshër, i cili shkaktoi dëmtime të mëdha në të mbjella. Kjo vjen ndërkohë që pjesa më e madhe e botës përballet me temperatura mjaft të larta./M.K/dritare.net