Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Video e sherrit/ Momenti kur kryeministri Kurti sulmohet në Kuvend

Video e sherrit/ Momenti kur kryeministri Kurti sulmohet në Kuvend

Senaca plenare këtë të enjte në Kuvendin e Kosovës ka nisur me përleshje, ku kryeministri Albin Kurti është sulmuar me ujë teksa po mbante fjalën në foltore.
Bëhet me dije se kanë qenë partitë opozitare ato të cilat e kanë kundërshtuar Kurtin gjatë fjalimit, ku e kanë quajtur ‘rrenc’.

Situata ka përshkallëzuar deri në dhunë fizike pasi deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku ka sulmuar Kurtin. Gjatë debatit kanë ndërhyrë ministrat e kabinetit dhe ka shpëthyer dhuna. Mësohet se ka qenë kryeparlamentari Glauk Konjufca i cili ka thërritur policinë në Kuvend./dritare.net

View this post on Instagram

A post shared by Dritare Tv (@dritare_tv)