Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Vaksinimi në Kosovë/Enver Hoxhaj: Pasqyra e një qeverisje që nuk ndihmon dot qytetarët e saj. E dhimbshme!

Vaksinimi në Kosovë/Enver Hoxhaj:  Pasqyra e një qeverisje

Radhë të gjata të moshuarish janë krijuar sot në një qendër vaksinimi në Kosovë. Kreu i PDK bëri një reagim në rrjetet e tij sociale, ku shkruan se situata e sotme është pasojë i një procesi të paorganizuar nga qeveria.

“Është për keqardhje të shohësh prindërit e gjyshërit tanë në këtë gjendje. Të dëshpëruar për një vaksinë e cila nuk u erdhi për një kohë të gjatë, tani të shtyhen me njëri-tjetrin sepse Qeveria nuk ka ditur të organizojë një proces të thjeshtë vaksinimi.

Vaksinimi në Kosovë/Enver Hoxhaj:  Pasqyra e një qeverisje

Kështu, më shumë ekziston rreziku që ata të infektohen me Covid, sesa mundësia që të vaksinohen. Kjo është pasqyra e një qeverisje pa plan e program. Pa dije e përvojë për të ndihmuar qytetarët e saj. E dhimbshme. Shumë e dhimbshme”, shkruan Hoxhaj./L.F-dritare.net