Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Ulen infektimet në Kosovë/ Shqetësues numri i viktimave!

Ulen infektimet në Kosovë/ Shqetësues numri i viktimave!

Në Kosovë, numri i rasteve të reja, sot është ulur ndjeshëm. Në 24 orët e fundit, janë regjistruar 55 raste të reja. Numri i viktimave vijon të jetë shqetësues. Katër pacientë sot, kanë humbur betejën me koronavirusin, duke e çuar numrin e përgjithshëm të viktimave që prej fillimit të pandemisë, në 600. Numri i të shëruarve sot është 150, ndërsa numri i rasteve aktive, është ulur në 2507./L.F-dritare.net