Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

U largua i pari nga takimi, Haradinaj shpërthen në të shara drejt kryeministrit Kurti!

U largua i pari nga takimi, Haradinaj shpërthen në të shara drejt

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ftoi sot në takim gjatë mëngjesit udhëheqësit e partive opozitare, ku i pari që u largua ishte kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj.

Edhe pse në një reagim në rrjetet sociale ish-kryeministri i Kosovës u shpreh se nuk u sqarua për qëndrimin aktual të qeverisë me SHBA, mediat kosovare kanë bërë të ditur një tjetër reagim brenda mureve të mbledhjes së politikanëve.

Ndërsa po largohej nga takimi, mësohet se Haradinaj ka sharë kryeministrin Kurti.

“Nëse vazhdon qishtu, ja q*ve nanën venit dhe vetit” – është fjalia që Haradinaj ia ka thënë Kurtit në largim e sipër./Nacionale/Xh.Xh/dritare.net