Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Themeluesi i Vetëvendosjes krahason 7 postimet e fundit të Edi Ramës dhe Albin Kurtit!

Themeluesi i Vetëvendosjes krahason 7 postimet e fundit të Edi

Shkëlzen Gashi, themelues i Vetevendosje dhe publicist nga Kosova, i njohur për librat e tij studimorë dhe intervistat me politikanë të Kosovës.

Ai njihet po ashtu si një nga mbështetësit kryesorë të Albin Kurtit përpara se të vinte në pushtet. Sot ai ka bërë një krahasim të 7 postimeve të fundit të Edi Ramës dhe Albin Kurtit, pa bërë ndonjë koment, për të treguar qeverisjen propagandistike të Albin Kurtit.

"Edi Rama dhe Albin Kurti. Shtatë postimet e fundit të Kryeministrit Rama në FB:

1. Rruga e Memiasit në Berat
2. Pesë tunele në nyjën kryesore të ish-sheshit Shqiponja dhe nënkalimi te Zona e Astirit
3. Ndërtimi i Qendrës Kombëtare të Transfuzionit të Gjakut
4. Përfundimi i rrugës së Vlorës
5. Përfundimi i Spitalit Infektiv në Tiranë
6. 150 shtëpi të reja për familjet e prekura nga tërmeti, e për pak ditë edhe 49 të tjera
7. Përfundimi i Kantierit DRSHTRR Korçë

Shtatë postimet e fundit të Kryeministrit Kurti në FB:

1. Përkujtimi i 27 vjetorit të gjenocidit në Srebrenicë
2. Urimi për festën e Kurban Bajramit
3. Diskutimi në tryezën: Evropa juglindore – A mund të ketë stabilitet dhe prosperitet në rajon?
5. Urimi për 4 korrik 1861 (Pavarësia e Shteteve të Bashkuara të Amerikës)
6. Kryeministri fotografohet me vëllezërit Beqiraj në Sopijë derisa ata korrin 15 hektarë grurë
7. Urimi për 2 korrik 1990 (Deklarata Kushtetuese për Republikën e Kosovës)", shkruan ai./M.K.dritare.net