Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Të shtëna me armë në një hotel në Prishtinë, 1 i vdekur dhe 2 të plagosur

Të shtëna me armë në një hotel në Prishtinë,

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur sot në Kosovë në një hotel në Prishtinë, ku dy persona kanë mbetur të plagosur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:20 në lagjen “Arbëria” në Prishtinë.

Ja njoftimi i policisë:

“Sot rreth orës 13:20 policia ka marrë informatën për të shtëna me armë zjarri, në lagjen Arbëria të Prishtinës, saktësisht në një hotel. Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë dalë njësitet e nevojshme policore dhe ekipi mjekësor.

Bazuar në të dhënat fillestare nga arma e zjarrit lëndime ka pësuar një person, i cili në vendngjarje ka ndërruar jetë, vdekjen e tij e ka konstatuar ekipi mjekësor.

Ndërsa dy persona të tjerë të lënduar(dyshohet me mjet të mprehtë) janë dërguar për tretman mjekësor. Aktualisht hetuesit policor, në koordinim me prokurorin e shtetit janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me këtë ngjarje.” /A.S-Dritare.net