Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Sot Kosova merr vaksinat e para kundër Covid-19!

Sot Kosova merr vaksinat e para kundër Covid-19!

Drejtor i Organizatës Botërore të Shëndetësisë (OBSH) për Evropën, Hans Kluge, ka thënë se sot do të vijnë vaksinat e para kundër Covid-19 në Kosovë. Në faqen e tij zyrtare në "Twitter", Klug ka publikuar fotografi të nisjes së vaksinës në shtetin e Bosnje Hercegovinës. Më pas është pyetur nga një komentues se kur do të dërgohen vaksinat në Kosovë. Përgjigja e tij ishte “Nesër”. Vendet e rajonit tashmë kanë nisur fushatën e vaksinimit kundër Covid-19, ndërsa vetëm Kosova ende nuk ka siguruar asnjë vaksinë kundër koronavirusit./M.M-dritare.net

Sot Kosova merr vaksinat e para kundër Covid-19!