Na ndiqni edhe në

Kosova dhe Rajoni

Shtyhet dialogu Kosovë-Serbi, zyrtari i BE zbulon arsyet!

Shtyhet dialogu Kosovë-Serbi, zyrtari i BE zbulon arsyet!

Kosova dhe Serbia do të takoheshin të hënën në Bruksel. Por takimi u shty dhe arsyeja është situata e krijuar nga koronavirusi. Lajmin e bën të ditur përfaqësuesi i posaçëm i Bashkimit Evropian në bisedimet Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak.

Përmes një postimi në Twitter, Lajçak shkruan:

“Për shkak të situatës lidhur me COVID-19, takimi i dialogut i planifikuar për të hënën, javën e ardhshme, do të shtyhet.”/K.C/dritare.net